Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Piškotke uporabljamo samo za anonimno uporabo podatkov o obisku strani, ne shranjujemo osebnih podatkov. S klikom na Sprejmi in nadaljuj se strinjate z uporabo piškotkov.

Preberi več

Direktiva EU o uporabi piškotkov

Šoštanjski veterani na 12. veteranskih ekipnih športnih igrah v Celju

ekipa vlecenje_vrvi_celje_2012novo 1 V soboto, 9. junija 2012  so  na tekmovališčih v Celju   potekale 12. veteranske ekipne športne igre, ki se jih je tokrat prvič udeležilo sedemnajst veteranov  Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Šoštanj. Veteranske športne igre sta  organizirali obe krovni veteranski organizaciji, Zveza veteranov vojne za Slovenijo in  Zveza policijskih veteranskih društev Sever  v sodelovanju z Območnim združenjem veteranov vojne za Slovenijo Celje in Policijskim veteranskim društvom Sever  za celjsko območje. Za izvedbo iger je bil pri OZVVS Celje  imenovan organizacijski odbor, ki je v sodelovanju  s Komisijo za šport pri zvezi veteranov  pripravil že 12. veteranske ekipne športne igre.  Člani območnih veteranskih organizacij so igre sprejeli kot že tradicionalno obliko druženja, hkrati pa ni manjkal športni in tekmovalni duh.  V vseh panogah je sodelovalo 40 ekip z več kakor 650 tekmovalci in če prištejemo še spremljevalce, je bilo udeležencev preko 800.  Na otvoritvi iger, ki je bila v hali celjskega sejma Golovec, so prisotne   pozdravili podpredsednik  ZVVS  Jože Kuzman in predsednik Zveze policijskih veteranskih društev Sever Miha Molan. Igre je otvoril predsednik Komisije za šport pri ZVVS Adi vidmajer. Igre so potekale na štirih tekmovališčih. Na strelišču  Petriček v Celju  so se  ekipe pomerile v streljanju z malokalibersko puško (42 ekip), košarka je potekala v  telovadnici OŠ Franca Kranjca na Polulah (15 ekip), v  prostorih Modre dvorane v poslovni zgradbi Celjskega sejma je potekal šahovski turnir (25 ekip),  25 ekip je tekmovalo  na 10 steznem kegljišču Golovec, start in cilj orientacijskega teka (17 ekip) je potekal s startom in ciljem v Celjskem mestnem parku,  vlečenje vrvi (19 ekip) pa v dvorani  Golovec. Veterani  Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Šoštanj, so tekmovali v štirih disciplinah. V vlečenju vrvi so med 19 ekipami dosegli 57 točk in zasedli 13. mesto, v šahu so  med 25 ekipami dosegli 59 točk in zasedli 12. mesto, med 25 ekipami v keglanju so z 38 točkami zasedli  23. mesto, v streljanju z malokalibersko puško pa so z 142 krogi med  40 ekipami dosegli 30 mesto. Med 40 ekipami je OZVVS Šoštanj z 185 točkami dosegel 23 mesto. V skupnem seštevku je prvo mesto z 640 točkami zasedla in tako prejela tudi prehodni pokal ekipa  OZVVS Kočevje, drugo mesto s 540 točkami ekipa OZVVS Postojna in tretje mesto  z 528 točkami ekipa OZVVS Zgornja Gorenjska.   Najboljše tri ekipe v posamezni panogi so prejele medalje, zmagovalci v posamezni panogi in prvi trije v skupni uvrstitvi pa še pokale. Pokale in medalje je  podelil predsednik Zveze veteranov vojne za Slovenijo generalmajor Ladislav Lipič. Ne prav lepo vreme, zanimive in razburljive tekme, izredno prijetno ozračje, nobene hujše poškodbe in ob koncu obljuba vseh – na svidenje na 13.  veteranskih ekipnih igrah.