• Ta spletna stran uporablja piškotke

Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Piškotke uporabljamo samo za anonimno uporabo podatkov o obisku strani, ne shranjujemo osebnih podatkov. S klikom na Sprejmi in nadaljuj se strinjate z uporabo piškotkov.

Preberi več

Direktiva EU o uporabi piškotkov

Šoštanjski veterani uspešno izvedli 2.strelsko tekmovanje za prehodni pokal občine Šoštanj in OZVVS

Občina Šoštanj in Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Šoštanj sta v sodelovanju s Strelskim društvom Dolič v okviru počastitve dneva Zveze veteranov vojne za Slovenijo in 23. obletnice osamosvojitve Republike Slovenije v soboto, 07. junija 2014 organizirala 2. strelsko tekmovanje za pokal Občine Šoštanj in Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Šoštanj v streljanju s malokalibrsko puško odprtega merka na razdalji 70m. Tekmovanje je potekalo na zelo lepo urejenem strelišču Strelske družine Dolič v Gornjem Doliču v občini Mislinja, ki ima vsa potrebna dovoljenja za streljanje z lovskim in športnim orožjem. Pokrovitelj 2. tekmovanja z malokalibrsko puško je bila Občina Šoštanj in OZVVS Šoštanj, pokale in medalje za tekmovalce pa je prispeval pokrovitelj tekmovanja, občina Šoštanj. Tekmovanje se je pričelo ob 9. uri in je potekalo ekipno (trije člani) in posamično na razdalji 70 metrov. Na tekmovanju je sodelovalo 32 tekmovalcev in tekmovalk. Tekmovalci so streljali leže z roke brez naslona na tarčo velikosti 50 x 50 cm. Na voljo je bilo neomejeno poskusnih strelov v roku desetih minut in deset strelov za oceno v roku desetih minut.

Najboljši rezultat v skupni ekipni razvrstitvi je dosegla ekipa OZVVS Kamnik (Roman Radej, Zdravko Vrankar in Renato Uranič), ki je zasedla 1. mesto z 291 zadetimi krogi, druga je bila ekipa OZVVS Celje (Drago Guček, Matjaž Kozovinc, Cvetko Žgajner) z 286 krogi, tretja pa domača ekipa OZVVS Šoštanj (Robert Borovnik, Franc Oštir, Jože Čanč) z 283 krogi, četrto mesto pa je osvojila ekipa OZVVS Velenje (Viktor Slatinek, Milan Hrovat, Martin Hudales) z pravtako osvojenimi 283 krogi. V posamični razvrstitvi je bil najboljši strelec pa je bil Robert Borovnik iz OZVVS Šoštanj z 98 osvojenimi krogi, drugi z 97 krogi je bil Viktor Slatinek iz OZVVS Velenje tretiji pa Renato Uranič iz OZVVS Kamnik, prav tako z 97 krogi. Istočasno je potekalo tudi tekmovanje v posamični konkurenci za najboljšega strelca iz Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Šoštanj. Najboljši trije strelci so bili Robert Borovnik, ki je prejel zlato medaljo in prehodni pokal, drugo mesto je zasedel Franc Oštir, tretji pa je bil Jože Čanč. V ženski konkurenci je prvo mesto zasedla Vanda Zajc drugo mesto Marija Oštir in tretje Lidija Stropnik četrto mesto pa je osvojila Sonja Čanč.