Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Piškotke uporabljamo samo za anonimno uporabo podatkov o obisku strani, ne shranjujemo osebnih podatkov. S klikom na Sprejmi in nadaljuj se strinjate z uporabo piškotkov.

Preberi več

Direktiva EU o uporabi piškotkov

Šoštanjski veterani tekmovali v streljanju z vojaško puško (M-48)

Slovenska vojska si ob osnovnem poslanstvu in nalogah, ki vključujejo tudi pomoč drugim državnim organom in organizacijam ter civilnim združenjem pri zagotavljanju varnosti in blaginje državljanov, stalno prizadeva, da z dodatnimi aktivnostmi, ki jih izvaja na območju RS podpira ohranjanje in krepitev obrambne kulture in domovinske zavesti državljank in državljanov ter podpira in ohranja javno mnenje o obrambnem sistemu in Slovenski vojski. Tako je pričela izvajati strelska tekmovanja z vojaškim orožjem (puška M-48, kal. 7,9 mm) za člane društev Zveze veteranov vojne za Slovenijo (ZVVS), Zveze Slovenskih častnikov (ZSČ), Društev upokojencev MORS, Zveze društev in klubov MORiS oz. z društvi s katerimi ima SV sklenjene pogodbe o sodelovanju, kakor tudi z vsemi zainteresiranimi državljani Republike Slovenije.
Slovenska vojska trenutno izvaja strelska tekmovanja na I. ravni domicilnih enot na širših območjih po Sloveniji. Poleg na strelišču Pečovnik – Celje, tekmovanja potekajo še na streliščih Slovenske vojske Crngrob - Ljubljana, Apače – Maribor, Bloke – Novo Mesto, Crngrob – Kranj, Bač/Bloke – Postojna in Mlake – Nova Gorica.
Tako je v ponedeljek in torek, 27 in 28. 3. 2017 v času od 08.00 do 15.00 na strelišču Pečovnik v Celju potekalo na I. ravni tekmovanje v ekipni in posamezni konkurenci v streljanju z vojaško puško M-48, kal. 7,9 mm na razdalji 100m za društva in organizacije v domicilu 20. PEHP (pehotni polk) iz Celja, ki deluje v okviru 72. Brigade. Ekipa je lahko štela 3 člane, ne glede na spol.
Strelskega tekmovanja na strelišču Pečovnik – Celje, se je udeležilo 55 ekip iz Območnih združenj ZVVS, ekip Združenj slovenskih častnikov, PVD SEVER Celje, gasilskih društev itd. Šoštanjski veterani so se udeležili z dvema ekipama: Franc Oštir, Robert Borovnik; Robert Rutnik, Jože Čanč, Mirko Stane Glažar in Leon Stropnik
Izmed 55 ekip je prvo mesto osvojila ekipa OZVVS Celje z 241 osvojenimi krogi, druga je bila ekipa MORIS Sveti Jurij I. z 227 osvojenimi krogi, tretja ekipa OZVVS Šoštanj 1 Franc Oštir, Robert Borovnik in Robert Rutnik z 225 krogi, četrta ekipa ZSČ Trbovlje 1 in peta ekipa MORIS Rifnik 1. Tako se je teh 5. najboljših ekip iz I. ravni uvrstilo v nadaljnje tekmovanje, ki bo potekalo na II. ravni. Ekipa OZVVS Šoštanj 2 v sestavi: Jože Čanč (74), Mirko Glažar (64) in Leon Stropnik (49) je v hudi konkurenci osvojila odlično 15 mesto od 55 ekip.
Skupaj je tekmovalo 165 tekmovalcev. Med posamezniki je prvo mesto osvojil Matjaž Žgajner iz PGD Vojnik (90 krogov), drugi je bil Jože Jeram OZVVS Celje 1 (87 krogov) in tretji Dušan Obrez GZS Operativci 2 (84 krogov).

Na DRUGO RAVEN se uvrsti po pet najboljših ekip iz vsakega območja iz I. ravni tekmovanja. Tekmovanja na II. ravni se bodo izvedla na strelišču Radna pri Sevnici 06.05.2017.

TRETJA RAVEN pa se bo izvedla na območju celotne države. Na tretjo raven se bo uvrstilo po pet najboljših ekip iz vzhodnega in zahodnega dela države iz druge ravni tekmovanja.